A benőtt köröm tünetei

A benőtt köröm leggyakrabban a láb nagyujján alakul ki. Időnként egy láb mindkét oldalán vagy két láb egy-egy oldalán is előfordul. Kialakulását több, sokszor együttesen is előforduló tényező váltja ki: a körömsarkok túl mély kivágása, szűk vagy rosszul szellőző cipő viselése, körömlemez sérülés, körömlemez deformitás (pl. harapófogó köröm), cukorbetegség, körömgombásodás, örökletesség. Ezen okok hatására a körömlemez nyomja az oldalsó körömredőt, amelyet baktériumok fertőznek meg: az oldalsó körömredőben vörös, duzzadt, gennyező, vérző, fájdalmas gyulladás alakul ki. Vérzékeny sarjszövet (vadhús) is képződhet, amely a fájdalmat további fokozza. A beteg vagy a pedikűrös kivágja a körömsarkot, amellyel átmeneti javulást ér el, de rövidesen a tünetek újból kezdődnek és egyre súlyosabb állapot alakul ki.

A benőtt köröm műtét a gyulladást és a fájdalmat okozó körömlemez és a gyulladt szövetek eltávolítása valamint a fájdalom megszüntetése érdekében történik.

Széndioxid lézerrel végzett benőtt köröm műtétünkkel a fájdalmat okozó problémáját véglegesen megszüntetjük, 31 éves tapasztalatommal várom Önt pécsi magánrendelésemen.

Dr. Schmelás Attila

Milyen előnyöket nyújt Önnek a széndioxid lézerrel végzett benőtt köröm műtét?

  • Fénye 0,1 mm vastagságban nyelődik el, így
    hatása nagy pontossággal irányítható.
  • Varrat alkalmazása szükségtelen.
  • A műtét rövid ideig tart, az Ön terhelése ezáltal is minimális.
  • A lézer fénye a kisereket és a nyirokereket elzárja, ezért műtét közben nincs vérzés.
  • Emiatt nincs műtétet követő sebduzzanat, és így fájdalom is ritkán fordul elő.
  • A lézerfény hőhatása a bőrön lévő kórokozókat elpusztítja, így a műtéti sebfelszín steril lesz.
  • Az előbbieknek köszönhetően az eltávolítás után visszamaradó seb gyorsan gyógyul.
  • Az egyszerű, napi kötéscserét az írásos tájékoztató alapján Ön is el tudja végezni.
A műtét következtében a köröm keskenyebb lesz, így a problémája véglegesen megszűnik.

További információk

Helyi érzéstelenítést követően, a benőtt körömlemez egy részét, teljes hosszában eltávolítjuk, majd lézerrel elroncsoljuk a gyulladt szöveteket és a körömlemezt termelő sejteket. Ezáltal a körömlemez keskenyebb lesz, és nem nyomja az oldalsó körömredőt. A széndioxid lézer fénye a szövetekben található vízben nyelődik el, közben hő fejlődik, a sejtek felforrnak, szétrobbannak. A benőtt köröm műtéte a körömlemez részbeni eltávolítását, majd a gyulladt oldalsó körömredő és körömlemezt termelő sejtek lézerrel történő elpárologtatását jelenti.

A benőtt köröm széndioxid lézerrel történő műtéte modern, hatékony és biztonságos eljárás, de a javasolt sebkezelési és az életmódi tanácsok betartása alapvető a gyógyulás és a néhány százalékban előforduló kiújulás megelőzése érdekében. A műtéti területben savósan nedvező sebfelület marad vissza. A műtét után 2 napig polcolja fel a lábát, majd fokozatosan kezdje terhelni. A gyógyulási idő a műtét előtt gyulladás mértékétől függően általában 2 hét. A kiújulás megelőzése érdekében fontos a megfelelő körömvágás, a jól szellőző lábbeli viselése, iskolában, illetve munkahelyen váltócipő viselése.

Irreális elvárások a páciens részéről, kezeletlen cukorbetegség, érszűkület, időskor. Terhesség esetén az előnyök és a hátrányok gondos mérlegelését követően végzünk széndioxid lézerrel benőtt köröm műtétet.

Műtéti díjak

Vizsgálati díj

30 000 Ft

Műtéti díj: egy oldal

53 000 Ft

Műtéti díj: két oldal

83 000 Ft

Kontroll díj

23 000 Ft