A benőtt köröm tünetei
A benőtt köröm leggyakrabban a láb nagyujján alakul ki. Időnként egy láb mindkét oldalán vagy két láb egy-egy oldalán is előfordul. Kialakulását több, sokszor együttesen is előforduló tényező váltja ki: a körömsarkok túl mély kivágása, szűk vagy rosszul szellőző cipő viselése, körömlemez sérülés, körömlemez deformitás (pl. harapófogó köröm), cukorbetegség, körömgombásodás, örökletesség. Ezen okok hatására a körömlemez nyomja az oldalsó körömredőt, amelyet baktériumok fertőznek meg: az oldalsó körömredőben vörös, duzzadt, gennyező, vérző, fájdalmas gyulladás alakul ki. Vérzékeny sarjszövet (vadhús) is képződhet, amely a fájdalmat további fokozza. A beteg vagy a pedikűrös kivágja a körömsarkot, amellyel átmeneti javulást ér el, de rövidesen a tünetek újból kezdődnek és egyre súlyosabb állapot alakul ki.
A benőtt köröm műtét a gyulladást és a fájdalmat okozó körömlemez és a gyulladt szövetek eltávolítása valamint a fájdalom megszüntetése érdekében történik.
“Széndioxid lézerrel végzett benőtt köröm műtétünkkel a fájdalmat okozó problémáját véglegesen megszüntetjük, 31 éves tapasztalatommal várom Önt pécsi magánrendelésemen.”
Milyen előnyöket nyújt Önnek a széndioxid lézerrel végzett benőtt köröm műtét?
Sok éves tapasztalatunk alapján a széndioxid lézer használata benőtt köröm műtéte esetén számos igen fontos előnyt nyújt mind a páciens, mind az orvos számára.
További információk
Műtéti díjak
Szolgáltatásainkat készpénzes vagy kártyás fizetéssel is kiegyenlítheti.
Az egészségpénztári fizetési lehetőségről további információt az Árlista menüpontban talál.
Vizsgálati díj
30 000 Ft
Műtéti díj: egy oldal
53 000 Ft
Műtéti díj: két oldal
83 000 Ft
Kontroll díj